Uncategorized

Jak przygotować się na jesienny wyjazd na Warmię i Mazury?

Urlop bez wycieczki w malownicze rejony Warmii i Mazur nie jest dla Ciebie wypoczynkiem? Nic w tym dziwnego, wszak nie ma nic lepszego niż spacer pośród pięknych okoliczności przyrody, lasów i jezior. Takie miejsca mają urok także jesienią, gdy roślinność cieszy oczy rozmaitymi barwami. Zanim jednak spakujesz się i wyrusz na podbój Warmii i Mazur, warto sprawdzić, czy jesteś odpowiednio przygotowany do takiej wyprawy. Krótko mówiąc – zaplanuj swój urlop z głową!

pexels-photo-2977304
77
3105-153-pola-grunwaldzkie
oczko wodne w hoteliku
drewno kominkowe dla gości

Co zabrać ze sobą na wypad na Warmię i Mazury?

Od czego zacząć pakowanie się do krainy lasów i jezior? Przede wszystkim należy zabrać ze sobą odpowiednie ubrania. Jesienna pogoda lubi być kapryśna, dlatego warto zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz okrycie przeciwdeszczowe. Nie można zapomnieć także o wygodnym obuwiu – szczególnie, gdy planujemy długie spacery lub zwiedzanie okolicznych zabytków, których w okolicy miejscowości Szczęsne nie brakuje. Warto także zadbać o ładowarkę do naszego telefonu, aby stale być w kontakcie z bliskimi. I – jeśli chodzi o jesień w krainie lasów i jezior – to są najważniejsze rzeczy. Oczywiście, nie można zapomnieć też o naszych własnych potrzebach i zabraniu rzeczy, bez których obejść jest nam się ciężko.

Co można zobaczyć jesienią na Warmii i Mazurach?

Co warto zwiedzić jesienią w okolicach Olsztyna? Polecamy gotycki zamek z XIV w. z ładnym otoczeniem parkowym, leżące w pobliżu Stare Miasto, Planetarium oraz nowocześnie zagospodarowaną plażę miejską nad jeziorem Krzywym (Ukiel), która pięknie wygląda także jesienią. W regionie warto także odwiedzić warownię Państwa Krzyżackiego (w dawnych Prusach występuje największe skupisko zamków średniowiecznych w Europie), grunwaldzkie pole bitwy, pałace i dwory dawnych Prus Wschodnich (np.: Galiny, Sztynort, Drogosze, Kwitajny, Słobity, Ponary), obiekty z okresu II wojny światowej (np.: bunkry kwatery głównej A. Hitlera w Gierłoży tzw. Wilczy Szaniec, bunkry w Mamerkach), muzeum budownictwa ludowego w Olsztynku oraz wiele innych atrakcji – także tych przyrodniczych.

Jesienne zakwaterowanie na Warmii i Mazurach – Hotelik Szczęsne

Hotelik Szczęsne pod Olsztynem to idealny przystanek i baza wypadowa do zwiedzania regionu. Wokół obiektu znajdują się ładnie zagospodarowane tereny zielone i zarybiony staw, dzięki czemu wypoczynek w tym miejscu jest wręcz bajkowy. Wynajęcie pokoju w tym miejscu to gwarancja odpowiednich warunków do nabrania sił na kolejne wyzwania oraz komfortu, który jest niezbędny po wielogodzinnym zwiedzaniu rejonu czy też innych aktywnościach.

Co jeszcze warto wiedzieć o Hoteliku Szczęsne? Każdy pokój urządzony jest w sposób przytulny i posiada oddzielne wejście, a także łazienkę z prysznicem. Pomieszczenia wyposażony są również w telewizor LCD oraz radio, a pensjonat oferuje także darmowy dostęp Wi-Fi. Jeśli więc szukasz takiego sielskiego miejsca do wypoczynku jesienią – serdecznie zapraszamy!