NOCLEGI POD OLSZTYNEM W ATRAKCYJNEJ LOKALIZACJI

Nasz Hotelik znajduje się w miejscowości Szczęsne oddalonej jedynie 4 kilometry od Olsztyna. Położenie obiektu w pobliżu drogi krajowej nr 53 (trasa Olsztyn-Szczytno) gwarantuje wygodny dojazd do obiektu bez zbaczania z trasy i nadkładania drogi. Zapewniamy naszym Gościom przyjemny nocleg w okolicach Olsztyna w spokojnym i ustronnym miejscu, jednocześnie gwarantując szybki dojazd do centrum miasta w celach prywatnych lub służbowych. Wokół obiektu znajdują się ładnie zagospodarowane tereny zielone i zarybiony staw.

noclegi pod olsztynem

ZAPEWNIAMY

50

DOGODNĄ LOKALIZACJĘ

51

SZYBKI DOJAZD DO CENTRUM

52

DARMOWY PARKING

53

TERENY ZIELONE I ZARYBIONY STAW

54

SPOKOJNE I USTRONNE MIEJSCE

Atrakcje Olsztyna i okolic

W Olsztynie zbiegają się wszystkie ważniejsze szlaki komunikacyjne. Nasza lokalizacja stanowi doskonałe miejsce do rozpoczęcia wycieczek zarówno na Warmię jak i na Mazury. Odwiedzającym proponujemy zacząć zwiedzanie od stolicy regionu – Olsztyna. Polecamy gotycki zamek z XIV w. z ładnym otoczeniem parkowym, leżące w pobliżu Stare Miasto, Planetarium oraz nowocześnie zagospodarowaną plażę miejską nad jeziorem Krzywym (Ukiel). W sezonie letnim odbywają się związane od lat z Olsztynem imprezy muzyczne: m.in. „Olsztyńskie noce bluesowe”, Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję” oraz „Green festival”.

Z kolei w regionie koniecznie trzeba odwiedzić:

/ warownie Państwa Krzyżackiego (w dawnych Prusach występuje największe skupisko zamków średniowiecznych w Europie)

/ grunwaldzkie pole bitwy

/ znane miejsca pielgrzymkowe: Św. Lipka,  Gietrzwałd, Głotowo

/ pałace i dwory  dawnych Prus Wschodnich (np.: Galiny, Sztynort, Drogosze, Kwitajny, Słobity, Ponary)

/ obiekty z okresu II wojny światowej (np.: bunkry kwatery głównej A. Hitlera w Gierłoży tzw. Wilczy Szaniec, bunkry  w Mamerkach)

/ kanał Elbląsko – Ostródzki

/ muzeum budownictwa ludowego w Olsztynku

Miłośnikom wycieczek rowerowych i nie tylko nasz pensjonat może służyć jako baza wypadowa do zwiedzania regionu pięknymi  i mniej uczęszczanymi drogami. Dziedzictwem Warami i Mazur jest wyjątkowy starodrzew rosnący wzdłuż lokalnych dróg. Nie można nie wspomnieć tutaj o przyrodniczej atrakcyjności okolic Olsztyna tj. mnogości jezior i rozległych kompleksów leśnych. Najbliżej naszego pensjonatu znajdują się lasy purdzkie oraz lasy napiwodzko-ramudzkie.

Hotelik pod Olsztynem - Twój przystanek na Warmii i Mazurach!