Uncategorized

Hotelik pod Olsztynem a regionalne atrakcje

Bar hotelowy

Warmia i Mazury to niezwykle atrakcyjne miejsce dla turystów. Roi się tutaj od nietuzinkowych atrakcji, szczególnie tych historycznych, niemniej i nie brakuje tutaj ciekawych festiwali. Sama okolica również jest sprzyjająca urlopowi – piękne jeziora i lasy pozwalają efektywnie odpocząć i zregenerować siły na chłodniejsze miesiące. Wybierając się na urlop we wspomniany region, warto zatrzymać się w okolicy Olsztyna, bowiem właśnie tam zbiegają się wszystkie najważniejsze szlaki komunikacyjne.

zadaszenie hodnika
pokoje hotelowe pod Olsztynem
Hotelowe oczko wodne

Noclegiem pod Olsztynem w atrakcyjnej lokalizacji jest z całą pewnością Hotelik Szczęsne. Jest oddalony zaledwie o 4 kilometry od stolicy Warmii. W tym miejscu z powodzeniem można się wyciszyć, bowiem wokół obiektu znajdują się piękne tereny zielone i zarybiony staw, a sam Hotelik to bardzo ustronny i spokojny pensjonat. I – co równie istotne dla miłośników zwiedzania – gwarantuje szybki dojazd do Olsztyna, w którym atrakcji nie brakuje. Warto tutaj zobaczyć choćby Stare Miasto, Planetarium, a także odwiedzić nowocześnie zagospodarowaną plażę miejską nad jeziorem Krzywym (Ukiel). Co więcej, w sezonie letnim obywają się fenomenalne imprezy muzyczne, m.in. „Green festival” oraz „Olsztyńskie nocy bluesowe”.

Nie tylko w Olsztynie można zobaczyć wiele – sam region obfituje w różnorodne zabytki oraz miejsca, które warto odwiedzić. Od razu nasuwa się na myśl grunwaldzkie pole bitwy oraz warownie Państwa Krzyżackiego – warto tutaj wiedzieć, że w dawnych Prusach występuje największe skupisko zamków średniowiecznych w Europie. Innymi ciekawymi atrakcjami mogą być znane miejsca pielgrzymkowe (np. Święta Lipka i Gietrzwałd), pałace i dwory dawnych Prus Wschodnich (np. Drogosze, Galiny, Ponary), a także obiekty z okresu II wojny światowej (np. Wilczy Szaniec, bunkry w Mamerkach). Miłośników historii z pewnością zaciekawi także muzeum budownictwa ludowego w Olsztynku.

Hotelik Szczęsne to także nocleg idealny dla fanów wycieczek rowerowych, ponieważ to doskonała baza wypadowa do zwiedzania regionu mniej uczęszczanymi drogami. Jak wspominaliśmy wcześniej, naturalna atrakcyjność okolic Olsztyna jest ogromna – liczne jeziora, piękne kompleksy leśne oraz piękne starodrzewy wzdłuż lokalnych dróg. Najbliżej wspomnianego pensjonatu znajdują się lasy prudzkie oraz lasy napiwodzko-ramudzkie, w których z powodzeniem można zorganizować sobie piknik i cieszyć się piękną przyrodą. Jeśli szukacie noclegu na Warmii i Mazurach, sympatycznego przystanku na Waszej trasie rowerowej lub kameralnej bazy wypadowej do zwiedzania Olsztyna i okolic – Hotelik Szczęsne jest wprost stworzony dla Was!